Державні закупівлі
ПОЛОЖЕННЯ
про уповноважену особу, відповідальну за організацію та проведення процедур закупівлі/спрощених закупівель в Державному навчальному закладі «Міжрегіональне вище професійне училище автомобільного транспорту та будівельної механізації»
І. Загальні положення
- Це Положення про уповноважену особу, відповідальну за організацію та проведення процедур закупівлі/спрощених закупівель Державного навчального закладу «Міжрегіональне вище професійне училище автомобільно транспорту та будівельної механізації» (далі – уповноважена особа), (далі – Положення) розроблено відповідно до статті 11 Закону України “Про публічні закупівлі” (далі – Закон) та Примірного положення про тендерний комітет або уповноважену особу (осіб), затвердженого наказом Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 30 березня 2016 року № 557, і визначає правовий статус, загальні організаційні та процедурні засади діяльності уповноваженої особи Державного навчального закладу «Міжрегіональне вище професійне училище автомобільно транспорту та будівельної механізації» (далі – замовник), а також її права, обов’язки та відповідальність.
- Уповноважена особа – службова (посадова) чи інша фізична особа замовника, яка є працівником замовника і визначена відповідальною за організацію та проведення процедур закупівлі/спрощених закупівель згідно із Законом на підставі наказу замовника.
- Метою діяльності уповноваженої особи є організація та проведення процедур закупівлі/спрощених закупівель в інтересах замовника на засадах об’єктивності та неупередженості.
- Уповноважена особа у своїй діяльності керується Законом, іншими нормативно-правовими актами з питань публічних закупівель та цим Положенням.
ІІ. Засади діяльності та вимоги до уповноваженої особи
- Уповноважена особа здійснює діяльність на підставі наказу замовника або трудового договору (контракту) у відповідності до норм трудового законодавства та цього Положення. У разі укладення трудового договору такий договір може укладатися на встановлений чи невизначений строк за погодженням замовника та уповноваженої особи або на час організації та проведення процедур закупівлі/спрощених закупівель. Уповноважена особа може мати право на підписання договорів про закупівлю у разі надання замовником таких повноважень, оформлених відповідно до законодавства.
- Не можуть визначатися уповноваженими особами посадові особи та представники учасників та інші особи, визначені законодавством України.
- Не може бути визначена уповноваженою особа, залучена замовником (у разі такого залучення) за договором про надання послуг для проведення процедур закупівель/спрощених закупівель.
- Під час користування електронною системою закупівель уповноважена особа вносить до електронної системи закупівель свої персональні дані, надає згоду на їх обробку та оновлює такі дані у разі їх зміни. Персональні дані, внесені уповноваженою особою до електронної системи закупівель, не оприлюднюються.
- Уповноважена особа під час організації та проведення процедури закупівлі/спрощеної закупівлі повинна забезпечити об’єктивність та неупередженість процесу організації та проведення процедур закупівель/спрощених закупівель в інтересах замовника.
- Визначення або призначення уповноваженої особи не повинно створювати конфлікт між інтересами замовника та учасника чи між інтересами учасників процедури закупівлі/спрощеної закупівлі, наявність якого може вплинути на об’єктивність і неупередженість ухвалення рішень щодо вибору переможця процедури закупівлі/спрощеної закупівлі.У разі наявності зазначеного конфлікту уповноважена особа інформує про це замовника, який приймає відповідне рішення щодо проведення процедури закупівлі/спрощеної закупівлі без участі такої особи.
- Замовник має право визначити одну, двох чи більше уповноважених осіб у залежності від обсягів закупівель.У разі визначення однієї уповноваженої особи замовник визначає особу, яка буде виконувати обов’язки уповноваженої особи в разі її відсутності (під час перебування на лікарняному, у відрядженні або відпустці).
- Уповноважена особа повинна мати вищу освіту, як правило юридичну або економічну освіту, досвід роботи з організації та здійснення публічних закупівель не менше 2 років, а також володіти необхідними (базовими) знаннями у сфері публічних закупівель.
- Уповноважена особа може пройти навчання з питань організації та здійснення публічних закупівель, у тому числі дистанційне в Інтернеті. Уповноважена особа для здійснення своїх функцій, визначених Законом та цим Положенням, підтверджує свій рівень володіння необхідними (базовими) знаннями у сфері публічних закупівель на веб-порталі Уповноваженого органу з питань закупівель шляхом проходження безкоштовного тестування в порядку, визначеному Уповноваженим органом з питань закупівель.
- Оплата праці уповноваженої особи здійснюється відповідно до вимог чинного законодавства України.
- Уповноважена особа під час виконання своїх функцій керується такими принципами:
1) добросовісна конкуренція серед учасників;
2) максимальна економія та ефективність;
3) відкритість та прозорість на всіх стадіях закупівель;
4) недискримінація учасників та рівне ставлення до них;
5) об’єктивне та неупереджене визначення переможця процедури закупівлі/спрощеної закупівлі;
6) запобігання корупційним діям і зловживанням.
- Уповноважена особа:
1) планує закупівлі та формує річний план закупівель в електронній системі закупівель;
2) здійснює вибір процедури закупівлі;
3) проводить процедури закупівель/спрощені закупівлі;
4) забезпечує рівні умови для всіх учасників, об’єктивний та чесний вибір переможця процедури закупівлі/спрощеної закупівлі;
5) забезпечує складання, затвердження та зберігання відповідних документів з питань публічних закупівель, визначених Законом;
6) забезпечує оприлюднення в електронній системі закупівель інформації, необхідної для виконання вимог Закону;
7) представляє інтереси замовника з питань, пов’язаних із здійсненням закупівель, зокрема під час перевірок і контрольних заходів, розгляду скарг і судових справ;
8) надає в установлений строк необхідні документи та відповідні пояснення;
9) здійснює інші дії, передбачені Законом, трудовим договором (контрактом) або розпорядчим рішенням замовника.
- Рішення уповноваженої особи оформлюються протоколом із зазначенням дати прийняття рішення, який підписується уповноваженою особою.
- Уповноважена особа має право:
1) брати участь у плануванні видатків і визначенні потреби в товарах, роботах і послугах, що будуть закуповуватися;
2) пройти навчання з питань організації та здійснення закупівель;
3) ініціювати створення робочих груп з числа працівників замовника з метою складання технічних вимог до предмета закупівлі, розгляду поданих тендерних пропозицій/пропозицій, підготовки проектів договорів тощо;
4) приймати рішення, узгоджувати проекти документів, зокрема договору про закупівлю з метою забезпечення його відповідності умовам процедури закупівлі, та підписувати в межах своєї компетенції відповідні документи;
5) вимагати та отримувати від службових осіб і структурних підрозділів замовника інформацію та документи, необхідні для виконання завдань (функцій), пов’язаних з організацією та проведенням процедур закупівель/спрощених закупівель;
6) давати роз’яснення і консультації структурним підрозділам замовника в межах своїх повноважень з питань, що належать до компетенції уповноваженої особи;
7) здійснювати інші дії, передбачені Законом.
- Для підготовки тендерної документації та/або оголошення про проведення спрощеної закупівлі та вимог до предмета закупівлі за рішенням замовника уповноважена особа може залучати інших працівників замовника.
За рішенням замовника може утворюватися робоча група у складі працівників замовника для розгляду тендерних пропозицій/пропозицій.
У разі утворення робочої групи уповноважена особа є її головою та організовує її роботу.
До членів робочої групи застосовуються вимоги пункту 2 цього Розділу. Робоча група бере участь у розгляді тендерних пропозицій/пропозицій, у проведенні переговорів у разі здійснення переговорної процедури, а рішення робочої групи має дорадчий характер.
- Уповноважена особа зобов’язана:
1) дотримуватися норм чинного законодавства у сфері публічних закупівель та цього Положення;
2) організовувати та проводити процедури закупівель/спрощені закупівлі;
3) забезпечувати рівні умови для всіх учасників процедур закупівель;
4) у встановленому Законом порядку забезпечувати об’єктивний та чесний вибір переможця процедури закупівлі/спрощеної закупівлі.
- Уповноважена особа персонально відповідає:
1) за прийняті нею рішення і вчинені дії (бездіяльність) відповідно до законів України;
2) за повноту та достовірність інформації, що оприлюднюється на веб-порталі Уповноваженого органу з питань закупівель, з використанням електронно-цифрового підпису;
3) за порушення вимог, визначених Законом у сфері публічних закупівель.
Річний план 2021
Обгрунтування
Обргунтування_2
Річний план закупівель на 2022 рік
Річний план закупівель на 2023 рік